Цей сайт використовує cookies щоб бути кращими для вас!

OK

Мезотерапія тіла

Мезотерапія тіла та живота – ін'єкційний метод естетичної медицини, що дозволяє боротися з різноманітними косметичними дефектами шкіри шляхом введення до неї різноманітних комплексів лікарських препаратів (коктейлів). Мезотерапія живота відрізняється декількома своїми підходами і великою кількістю лікарських засобів, які вводяться, що обумовлено великими розмірами зони в цілому.


Дана процедура в області живота є локальною, незважаючи на те, що вона за розміром становить майже половину решти всіх мезозон разом узятих. Мезотерапія тіла – це ін'єкційна дія на всі області тіла, включаючи обличчя та волосисту частину голови. Незважаючи на широке рекламування цього методу, використання процедури на тіло в межах одного сеансу практикується вкрай рідко. Вся справа в тому, що при цьому через великий обсяг препаратів, що вводяться, починають проявлятися їх загальні ефекти, які далеко не завжди сприятливо впливають на самопочуття пацієнта. Наприклад, масове використання ліполітиків призведе до утворення в тканинах продуктів розпаду жирів, що за їх великої кількості може спровокувати інтоксикацію організму. Тому більшістю фахівців практикується така тактика - за один сеанс впливають на декілька зон - наприклад, за прикладом згаданих ліполітиків, за один сеанс забирається жир з області стегон і сідниць, за інший - ін'єкції проводять у живот та область підборіддя. Такий підхід забезпечує локальність впливу поряд із високою ефективністю. Однак у разі введення ряду загальнозміцнюючих і не проникаючих у кровотік речовин (наприклад, гіалуронової кислоти) допускається і одномоментна мезотерапія всього тіла – загальні ефекти таких препаратів практично не виявляються.


Приводом щодо мезотерапії живота найчастіше виступає наявність локальних жирових відкладень у цій галузі. Крім того, дана методика дозволяє боротися з обвислою шкірою після схуднення, розтяжками внаслідок вагітності, післяопераційними шрамами та рубцями.


Показання


  • Атонічна шкіра
  • Локальні жирові відкладення
  • Поліпшення мікроциркуляції
  • Гіноїдна ліподистрофія
  • Гіперпігментація
  • Пост-запальна та пост-травматична пігментація
  • Рубці, стрії
  • Вікові зміни шкіри

АНАМНЕЗ


При розпитуванні пацієнта перед мезотерапією живота важливо приділити увагу питанням індивідуальної непереносимості окремих речовин - чи виникали в минулому алергічні реакції, у відповідь на які продукти, лікарські засоби чи інші фактори, яким чином виявлялася. Особливості реактивності організму пацієнта обов'язково систематизуються та порівнюються зі складом мезококтейлю та анестезуючих засобів, враховуючи можливість перехресної алергічної реакції.


Важливим фактором при мезотерапії післяопераційних шрамів, розтяжок, целюліту є «вік» порушення. Кожен із цих дефектів протягом часу проходить певні етапи свого розвитку, а на кожен із цих етапів потрібен свій підхід та техніка процедури. Тому лікар дізнається, коли була операція чи травма, що залишили дефект на шкірі, як давно протікала вагітність, після яких сформувалися стрії на животі тощо.


Ще одним важливим питанням анамнезу перед мезотерапією живота є відсутність або наявність в минулому схильності до утворення гіпертрофічних та келоїдних рубців. Особливо ретельно це з'ясовують перед косметологічним усуненням післяопераційних шрамів та розтяжок. Ін'єкції деякими препаратами можуть спровокувати розвиток гіпертрофічного рубця, тому за наявності такого факту у пацієнта ретельно вирішується питання про можливість проведення мезотерапії аж до скасування цієї маніпуляції.


ТЕХНІКА ПРОЦЕДУРИ


Залежить від цілей процедури. Через особливості будови шкіри на даній ділянці тіла ін'єкції практично завжди досить глибокі.

Найчастіше пацієнти звертаються до послуг лікаря косметолога видалення жирових відкладень на животі. Важливо відзначити, що процедура мезотерапії не може значно зменшити масу тіла, необхідно обов'язково паралельно проконсультуватися з дієтологом, зайнятися спортом, нормалізувати спосіб життя – тоді можна досягти найкращого результату.


Лікар візуально та пальпаторно визначає розміри та межі локального скупчення жирової тканини. Після цього шкіра протирається ватним диском із розчином антисептика. Потім на область впливу накладають анестетик, який іноді покривають оклюзійною пов'язкою на 20-30 хвилин.


Після очищення шкіри від залишків анестетика обколюється вся зона жирового скупчення. Після останньої ін'єкції поверхня шкіри протирається антисептиком. Цю методику називають інфільтрацією.


При післяопераційних шрамах і розтяжках мезотерапію виробляють безпосередньо в зоні дефекту. Суть впливу зводиться до того, що тиском лікарської рідини руйнуються фіброзні структури дефекту, а лікувальні компоненти коктейлю стимулюють розвиток ніжніших колагенових волокон.


При целюліті та інших подібних порушеннях на шкірі живота практикують введення тонізуючих коктейлів аналогічних таким при гіноїдної ліподистрофії на стегнах та сідницях.


Перші кілька днів після мезотерапії живота протипоказано відвідування лазень, саун – висока температура може порушити взаємодію лікарських засобів та тканин, що значно зменшить позитивний ефект від процедури. До того ж це викликає стимуляцію роботи потових і сальних залоз, які просто починають виводити лікувальні речовини назовні. Тому також забороняють фізичні навантаження. При утворенні підшкірних гематом, еритеми або набряклості тканин рекомендується використання протизапальних і ранозагоювальних кремів та мазей. Протягом двох тижнів не можна відвідувати солярії, ходити з відкритим животом під прямим сонячним промінням.


ПОБІЧНІ ЕФЕКТИ


Як і на інших ділянках тіла, мезотерапія на животі зазвичай добре переноситься і не викликає серйозних ускладнень і небажаних ефектів. З побічних явищ можливі: болючість, особливо під час проведення ліполітичної терапії. При корекції післяопераційних шрамів, рубців, розтяжок може відзначатися набряклість та неприємні відчуття у ділянці впливу. Деякі пацієнти починають навіть переживати з приводу того, що дефект їхньої шкіри став ще помітнішим, ніж був до маніпуляції. Але хвилюватися не варто – ці прояви зазвичай відбуваються протягом доби після ін'єкцій.


Після уколів ліполітиків та аналогічним їм засобів може спостерігатися короткочасний головний біль та почуття ознобу. Це пов'язано з розсмоктуванням продуктів розпаду жирів і при правильному виборі косметологом дозування препарату не несе небезпеки, але іноді потрібно додаткового призначення детоксуючих препаратів.


При випадковому ушкодженні судин дерми можуть розвиватися підшкірні крововиливи (синці), котрі коригуються призначенням кремів, мазей. Їх розміри та частота появи зростає при порушенні згортання крові, тому контроль системи гемостазу перед проведенням мезотерапії є бажаною процедурою.

(068) 962-95-56
(095) 500-92-46

clinic@kliahina.com.ua

03035, м. Київ,
вул. Василя Липківського 37 В,
ЖК Дінастія 5-а секція 1-й дім, офіс 1023
Контакти

Отримайте персональну консультацію

у досвідченого лікаря в галузі естетичної медицини

Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних

та погоджуєтесь з політикою конфіденційності

Made on
Tilda