Цей сайт використовує cookies щоб бути кращими для вас!

OK

Мезотерапія обличчя

Ін'єкційне введення біологічно активних речовин у дерму з метою омолодження шкіри та покращення її природних властивостей.

Розповсюджена ін'єкційна косметологічна процедура в естетичній медицині. Шкіра обличчя протягом усього життя агресивніше піддається впливу негативних факторів зовнішнього середовища – перепадів температури, вітру, ультрафіолетового випромінювання. Саме тому процеси старіння шкіри найчастіше більш інтенсивні саме в цій галузі.


Основні цілі мезотерапії шкіри обличчя:


  1. Поліпшення мікроциркуляції у дермі для профілактики передчасного старіння;
  2. Підвищення стійкості шкіри до впливу різних несприятливих факторів
  3. Профілактика акне - нормалізація роботи сальних залоз
  4. Усунення та профілактика зморшок та гравітаційного птозу – стимуляція утворення нових колагенових та еластичних волокон;
  5. Введення лікарських препаратів, призначених для усунення судинних зірочок;

Такий широкий спектр показань є наслідком її комплексного впливу - численні ін'єкції не тільки вводять лікарські засоби безпосередньо в осередок ураження або область впливу, але і мають фізіотерапевтичну дію. Багаторазові невеликі уколи також стимулюють процеси самооновлення в дермі, покращують харчування тканин, а при правильному виборі рефлексогенних точок є елементом голкорефлексотерапії – сприятливо впливають на весь організм.


Саме тому фахівець, який практикує мезотерапію обличчя, повинен мати глибокі пізнання не тільки в дерматології та фармакології, а також у рефлексотерапії, масажі, фізіотерапії, щоб реалізувати весь позитивний потенціал процедури.


Цікаво, що саме на основі мезотерапії було створено такі методи ін'єкційної косметології – біоревіталізація, контурна пластика. Багато хто не розуміє чітких відмінностей між даними методиками, поєднуючи їх загальною назвою «мезотерапія», що не зовсім правильно. Ця методика ґрунтується на фармакологічному ефекті лікарських коктейлів, що вводяться (до складу яких можуть входити біогенні стимулятори, амінокислоти, гормони, вітаміни та багато інших корисних речовин) і частково на фізіотерапевтичній дії на шкіру. Суть біоревіталізації зводиться до введення в шкіру за допомогою уколів гіалуронової кислоти для утримання рідини в дермі і лише трохи вона сприяє зростанню активності фібробластів та утворенню нових колагенових волокон. Тобто тут на перший план виступає вже не фармакологічний ефект, а скоріше фізичні властивості (гігроскопічність) гіалуронової кислоти. Ще інтенсивніше цей процес виражений при контурній пластиці, де необхідна кількість щільнішої гіалуронової кислоти (філера) заповнює дефект або зморшку.


До складу препаратів для мезотерапії обличчя може входити і гіалуронова кислота, але вона завжди поєднується з різноманітними вітамінами, амінокислотами та іншими компонентами мезококтейлю, склад якого залежить від цілей процедури та визначається лікарем. Такі коктейлі працюють ще ефективніше.


У поняття «мезотерапія обличчя» більшість фахівців вкладають ін'єкційну дію на ділянці шкіри щік, вилиць, чола, верхньої та нижньої губ, підборіддя та прилеглої ділянки шиї. Параорбітальна область (верхня та нижня повіка, зона експресії) зазвичай розглядається окремо, і методики процедури там трохи відрізняються. Тим не менш, і обличчя і шкіра навколо очей часто обробляються в рамках одного сеансу. Всі описані долі шкіри відносять до мезозони "овал обличчя, шия, декольте".


Підготовка


Перед проведенням мезотерапії лікар дізнається чи були раніше і чи є зараз ознаки алергічних реакцій та непереносимості різних лікарських засобів, зокрема анестетиків. Чи є в анамнезі герпетична інфекція і коли був останній рецидив — механічне пошкодження шкіри у разі інфекційного процесу, що нещодавно протікає, може активізувати сплячий вірус. Це саме стосується й інших шкірних інфекцій.


Також лікар з'ясовує:


  1. Чи є у пацієнта якісь порушення з боку центральної нервової системи – епілепсія, психологічні стани (патологічний страх голки для ін'єкцій).
  2. Чи були у минулому ураження нирок, печінки, серцево-судинної системи.

МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ПРОЦЕДУРИ


Залежно від проблем у різних відділах обличчя відрізняється та змінюється підхід до техніки та цілей у мезотерапії. Так, в зоні підборіддя часто буває необхідно видалити локальні жирові відкладення і підтягнути обвислу шкіру. В області носогубного трикутника борються з наслідками гравітаційного птозу. На ділянках щік дуже часто розвиваються судинні (розацеа, телеангіектазії) і пігментні порушення, а на лобі мають місце мімічні зморшки. Всі ці особливості змушують спеціаліста застосовувати різні типи препаратів та техніки введення при мезотерапії обличчя.


При мезотерапії застосовують анестезію з накладенням оклюзійної пов'язки - наносять на шкіру гель, крем або розчин, після чого вкривають ділянку впливу на 15-20 хвилин матеріалом, що не пропускає повітря (наприклад, звичайною поліетиленовою плівкою).

Для відновлення овалу обличчя та усунення другого підборіддя використовують ліполітичні речовини. Липолітичний коктейль повільно вводять у жирову частку підборіддя. Глибина та локалізація введення визначається індивідуально залежно від розмірів шкірної складки та скупчення жирової тканини.


Залежно від типу препарату та цілей мезотерапії для введення лікарського засобу можуть використовувати класичну технологію «укол за уколом», папульну, дрібнопапульну методику, уколи по ходу зморшок та складок шкіри, в області носогубних складок можуть застосовуватись різні варіанти лінійної техніки.


Досить поширеною методикою введення препарату на різні ділянки обличчя використовують технологію поверхневого наппажу. Вважається, що таким чином зростає ефективність акупунктурного та рефлексогенного впливу на шкіру. Однак близько половини обсягу препарату залишається на поверхні шкіри. Для того, щоб він також чинив фармакологічний вплив, необхідно перед процедурою мезотерапії особливим чином підготувати шкіру. Суть цієї підготовки полягає в знежиренні верхніх відділів епідермісу, очищенні пор, що підвищить шкірну проникність. Залежно від типу шкірних покривів та інших чинників, ці процедури реалізуються різними методами і підходами (скраб, пілінг, косметичні маски) на розсуд лікаря-косметолога. Після цього лікарський розчин, що залишається на поверхні шкіри після наппажу, також здатний проникати в епідерміс і надавати там свій вплив.


У виборі методу мезотерапії відіграє роль:


  1. Тип ураження шкірних покривів обличчя та характер патологічних змін;
  2. Характеристики та властивості лікарських коктейлів;
  3. Бажаний ефект

У питанні вибору того чи іншого методу введення бажано спиратися на досвід та практичні знання лікаря-дерматокосметолога.

Методики мезотерапії обличчя умовно можна розділити таким чином – при дрібних зморшках, профілактиці старіння шкіри, для покращення мікроциркуляції краще використовувати техніку поверхневого наппажу; при судинних порушеннях, дрібних дефектах шкіри, пігментних плямах – папульну техніку. При акне, жирній чи сухій шкірі, реабілітації, шкірі курця частіше використовують методику «укол за уколом». У разі глибоких зморшок та рубців – лінійні техніки.


Питання технології проведення мезотерапії обличчя можуть різнитися у дуже широких межах. Це зумовлено великим спектром проблем зі шкірою даної області та їх причин, відмінності у структурі шкірних покривів на різних ділянках обличчя, велика кількість застосовуваних лікарських препаратів, для повноцінної реалізації ефекту від яких необхідні різні підходи до їх введення. Звичайно, дуже важливо враховувати індивідуальні особливості пацієнта.


ПІСЛЯ ПРОЦЕДУРИ


Важливо розуміти, що деякий час після процедури шкіра обличчя досить вразлива до впливу низки несприятливих факторів, тому важливо виконувати певні запобіжні заходи. Протягом кількох днів після мезотерапії не відвідувати сауну, лазню, захищати шкіру від прямих сонячних променів та ультрафіолетового випромінювання – менше виходити на вулицю та не користуватися послугами соляріїв. Перевагу у догляді після процедури віддають маскам, кремам, гелям із заспокійливими властивостями.


Декоративна косметика має бути під забороною протягом доби після ін'єкцій. Щодо лікувальної косметики, то всі аспекти її застосування обов'язково обговорюються з лікарем-косметологом. Допускається нанесення на шкіру обличчя засобів для догляду за надчутливою шкірою, протизапальних та ранозагоювальних кремів та мазей. При виході на вулицю в сонячну погоду необхідно використовувати засоби захисту від ультрафіолетового випромінювання.


Досить багато людей замислюється про корекцію проблем зі шкірою незадовго до відпустки, поїздки на море, інші курорти. Однак при цьому важливо пам'ятати, що проведення мезотерапії необхідно так вписати у свій графік, щоб процедура проводилася не пізніше ніж за два тижні до передбачуваної поїздки. Ультрафіолетове випромінювання, вплинув на шкіру раніше двотижневого терміну після маніпуляції, може повністю нівелювати всі ефекти процедури.


ПОБІЧНІ ЕФЕКТИ


Як і будь-яка ін'єкційна маніпуляція, мезотерапія має деякі побічні ефекти:


  • Найпоширеніша - болючість та неприємні відчуття при проведенні ін'єкцій. Однак це досить суб'єктивний симптом, до того ж, застосування анестезуючих засобів перед процедурою значно зменшує чутливість шкіри.
  • Іноді, деякий час можлива набряклість шкіри і сліди від уколів (необхідно пам'ятати, що не можна користуватися косметикою не менше доби після проведення ін'єкцій). Зазвичай всі сліди від впливу зникають від декількох годин до 2-3-х діб, тому пацієнту важливо планувати свій час, якщо дана проблема матимемо важливе значення для даного конкретного пацієнта.
  • Виникнення гематом (синців) від уколів. Ця проблема може виникнути у фахівця навіть найвищого кваліфікаційного рівня, оскільки шкіра дуже багата на капілярну мережу.
  • Також досить часто виникає почервоніння шкіри в ділянці впливу, що обумовлено розширенням кровоносних судин дерми через механічний вплив і ефект препаратів, що вводяться. Іноді почервоніння (еритема) поширюється також на шию та зону декольте, проте ця реакція зникає протягом кількох годин після процедури.
  • Деякі препарати, що вводяться в шкіру, можуть всмоктуватися в кров і реалізовувати свій загальний ефект (наприклад, вітамінні коктейлі здатні провокувати біль у шлунку, який проходить протягом доби).

Показання до проведення процедури


  • Розацеа, телеангіектату, купероз
  • Пошкоджена та стресова шкіра
  • Шкіра курця
  • Хроно та фото старіння
  • Гормонально обумовлене старіння
  • Корекція гравітаційного птозу
  • Вирівнювання рельєфу шкіри
  • Зморшки
  • Поліпшення мікроциркуляції
  • Гіперпігментації (мелазма, хлоазма, постзапальна, посттравматична)
  • Акне та постакне
  • Вікові зміни шкіри
(068) 962-95-56
(095) 500-92-46

clinic@kliahina.com.ua

03035, м. Київ,
вул. Василя Липківського 37 В,
ЖК Дінастія 5-а секція 1-й дім, офіс 1023
Контакти

Отримайте персональну консультацію

у досвідченого лікаря в галузі естетичної медицини

Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних

та погоджуєтесь з політикою конфіденційності

Made on
Tilda